Cinsel Terapi

Kişilik gelişiminin bir parçası olan cinsel gelişim ergenlikten itibaren normal kabul edilmekte ve kişiliğin gelişimi için bilgi edinilmesi gerekilen bir durumdur. Bu süreçte yaşanan bilgi eksikliği, toplumsal baskılar, toplumda cinselliğin tabu olarak algılanması, ayıp, günah, yasak gibi söylemler ilerleyen dönemlerde bireylerde cinsellikle ilgili sorunlar doğurabilmektedir. Cinsel terapide cinsellikle ilglili sorunların fiziksel olan/anatomik kısmı elendikten sonra uygun terapi yöntemleriyle gelişim aşamasında oluşan aksaklıkların düzeltilmesi amaçlanmaktadır. Ülkemizde vajinismus kadınlarda, erken boşalma ise erkeklerde en sık görülen rahtasızlıkların başında gelmektedir.

-Görücü usülü evlilik yapmak,

-Katı ve korkutucu ahlaki eğitim,

-Cinsellikle ilgili şehir efsaneleri,

-İlk geceye ait yanlış bilgiler,

-Küçük yaşlarda cinsel içerikli görüntüler ve seslere muhatap olmak,

-Travma,

-İhmalkarlık,

-Empati eksikliği,

-Önsevişme eksikliği vb. durumlar cinsel terapiye ihtiyaç duyulan psikolojik problemleri ortaya çıkarabilmektedir.

Vajinismus, Erken Boşalma, Erkeklerde Geç Boşalma, Cinsel İstekte Azalma  Bozukluğu, Tiksinme Bozukluğu, Cinsel Uyarılma Bozuklukları, Kadında Orgazm Bozukluğu, Disparoni (Cinsel İlişkide Ağrı Duyma) cinsel terapide çalışılan psikolojik problemlerdendir.  

Konya Moral Psikoloji olarak cinsel terapi ile kolayca çözüme kavuşturabileceğiniz rahatsızlıklarınızı ertelememenizi önerirken sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşama en hızlı şekilde kavuşmanız için profesyonel destek vermek amacıyla iletişime geçmenizi beklemekteyiz.