Danışan Yorumları

25 Yorum yazıldı

Mehmet

İrem hocam alanında Konyada en iyilerinden biri kibar nazik karşısındakini sabırla dinleyen en önemlisi çözüm bulmak için elinden geleni yapan biri herkese tavsiye ederim

04-09-2023

Neda A

Ciddi anlamda korku ve kaygılarım vardı. İrem hocamla birlikte yaptığımız bilişsel davranışsal terapi ve EMDR terapileriyle ilerlemeler kat ettik, kendisine çok şey borçluyum. Kesinlikle tavsiye ediyorum..

16-06-2023

G.G

Bir tanıdık vasıtasıyla tanıştığımız İrem hocayla kızım için görüştük. Tecrübesiyle ve ilgisiyle kızımın hayatında kısa sürede büyük değişimler yaşadık.İyiki kendisiyle yollarımız kesişmiş çok teşekkür ediyorum.

10-06-2023

Meltem

“Saatleri Ayarlama Enstitüsü” adlı romanında Tanpınar şöyle der: “Psikanaliz çıktığından beri hemen herkes az çok hastadır.” Ben de üç senelik terapi sürecimin bana verdiği yetkiye dayanarak tüm inancımla bu cümlenin yanı başına şunu yazıyorum: Pek azımız kendimizi iyileştirmenin, keşfetmenin ve sevmenin zorlu fakat kalıcı ve sağlıklı yolu olan psikoterapiye başlamaya cesaret edebilir.   Bir gecede karar verebilirsiniz, anlık dehşette, tek bir kötü yaşanmışlıktan ya da kötü pek çok olaydan sonra… Yaşadığınızın “travma” dahi olduğunu bilmeden yaşayıp dururken, aslında hayatınızda her şey yolundaymış gibi gözükürken iç huzurunuz olmadığını, anlamdan coşkudan imtina ederek yaşadığınızı ve burada bir yanlışlık olduğunu anlarsınız. İşte burası müthiş bir noktadır. Orada durun. Tam da bu noktaya gelebildiğim için öncelikle kendime teşekkür ederim.   Bu noktadan sonra, tamamen kişisel kriterlerim sebebiyle Erdim Bey ile tanıştım. Bu tesadüfi kararımdan hiçbir bahaneyle dönmediğim için kendime bir kez daha teşekkür etmeliyim:)   Bazen ne istemediğimiz ne istediğimizden daha kolay anlatılır. Terapistinizden sizi sakinleştirmesini, size her fırsatta iltifat etmesini, size nerde hangi durumda nasıl davranıp konuşup, hissetmeniz gerektiğini söylemesini, size kendinizi kötü hissettiren duygularınızı ve olumsuz anılarınızı unutturmasını, sizi kontrol edip yönlendirmesini, size nasihat etmesini bekliyorsanız Erdim Bey’in zamanını almayın çünkü seansları çok hızlı doluyor:)   Hangi durumlarda profesyonel destek alınması gerektiğini az çok hepimiz biliriz. Önemli olan hangi durumda olduğumuzun kendimizin farkına varması ve bu desteği almayı kendimizin istemesidir. Bu sürece başladıktan, düzenli olarak sürdürdükten sonra şunun olacağının garantisini tecrübemle verebilir ve gönül rahatlığıyla tavsiye edebilirim:   Varlık amacınızın ne olduğu, kim olduğunuzu, neyi gerçekten sevdiğinizi, istediğinizi size söyleyen değil; sizin düşünmenizi, sorgulamanızı, fark etmenizi, işaretleri anlamlandırmanızı, uygulamanızı, kendi kararlarınızın ve davranışlarınızın sorumluluğunu alabilmenizi sağlayacak iç görüyü kazandırır Erdim Bey. Korkularınızın, endişelerinizin, travmalarınızın, öfkenizin görünen sebepleriyle yola çıkarsınız ama tüm bunların asıl nedenleriyle yüzleşmenizi sağlar. Sizi dinleyen birinin, işini aşkla yapmasıyla, meslek etiğini önceleyen yaklaşımı ve size uygun tedavi yöntemleri belirleyip uygulamasıyla tüm bunları kendiniz yaparsınız üstelik. Düşünme biçiminiz değişip iyileştikçe hayatınız ve hayatınızdakiler değişir.   Bu uyanışta beni dinleyen, okuyan, sabreden, benimle susan, bana rehber ve yoldaş olan, üç yıl benimle beraber tüm zorlu duygularımla başa çıkmamı sağlayan Erdim Bey’e minnetimi ifade etmeden evvel sürecimin en zor anında bile yılmadığım için kendime teşekkür ederim:)   Başka hangi terapist kendinize bu kadar teşekkür etmenizi sağlayabilir ki?

16-03-2023

Aytekin

Merhaba, Yaklaşık 7 ay boyunca Erdim Hoca ile terapi yaptım. Terapi öncesinde sigara tüketimim fazlaydı. Bunun yanında bir konuya odaklanma noktasında sorunlar yaşıyordu konuşurken bile konuları çok çabuk dağıtıyordum. Terapiler sonrası sigara tüketimim azaldı ve konulara odaklanma noktasında oldukça mesafe kaydettim. Ben terapilerden oldukça faydalandım. Herkese tavsiye ederim.

13-03-2023

B. Baloğlu

Kendimi kaybettiğim bir anda hayatıma girip bana yolumu zerafetiyle gösteren bir insan İrem hanım kendinizi bulmanızı hayata başka pencereden bakmanızı sağlayacak yüklerinizden kurtaracak daha önce neden gitmedim diyebileceğiniz biri minnettarım ona iyi ki hayatıma girmiş kendinize yapabileceğiniz en büyük iyilik

20-12-2022

Büşra Gül

Hasip Bey, alanında oldukça donanımlı olmakla birlikte güleryüzüyle, sakin duruşuyla sizi rahatlatan, anlayan ve kendinizi tanımanız, sorunlarınızı çözmeniz yolunda size eşlik eden son derece başarılı bir psikolog. Sayesinde kaygılarımı, korkularımı yendim ve kendimi bulabildim. Siz de kendinize bir iyilik yapmak istiyorsanız kesinlikle Hasip Beyle tanışmalısınız.

27-07-2022

ÜMİT B.

Yaşadığım kaygı bozukluğu hem sosyal hayatımda hem özel hayatımda hem de iş hayatımda benim için dayanılmaz bir hal almıştı. İrem Hanım'ın uyguladığı EMDR terapisi sayesinde kısa zamanda çok yol aldık. Her zaman güler yüzlü, sabırlı ve anlayışlı bir şekilde yaklaştığı için kendimi çok rahat ve güvende hissettim. Kendimde çok güzel değişiklikler gördüm ve görmeye devam ediyorum. Çevremdeki herkes bendeki bu değişimi fark ediyor. Geçmişte bana endişe veren her konuda artık kendime inanıyorum ve mantıklı kararlar alıp uygulayabiliyorum. Bu yüzden İrem Hanım'a çok minnet duyuyorum, başarılarının devamını diliyorum.

08-07-2022

F A

Kötü giden evlilik hayatım için internetten yaptığım araştırmalar sayesinde tanıştım Erdim Beyle. Şu an sadece evlilik hayatım da değil bütün insan ilişkilerim de olumlu yönde ilerlemeler olduğunu direk görebiliyorum. İhtiyacı olan herkese tavsiye ederim.

20-04-2022

Şeyma

Kaygı ve korku problemleri yaşadığım için Erdim Beyden yardım almak istedim.Kendisinin tecrübesi ve profesyonelliği çok aşikar.Her cümlesini temellendirip size güven verecek bir psikolog.Erdim Bey ile görüşmeye başladığımızdan beri kendimi daha iyi hissediyorum ve uzun vadede daha çok fayda göreceğime inanıyorum.

03-04-2022

Sema Canaydın

Benim Moral Psikoloji deki İrem hocam ile yolum oğlum ve kızımın bu yıl girecekleri sınavların bizim üzerimizdeki ağır yükünün başedemediğimiz noktasında kesişti. Meğer ne zormuş sınav annesi olmak. Oğlumuz üniversite sınavı derdinde, kızımız 8. sınıfta ve seneye liseli olacak. Derdimiz çoktu fakat destek almakla sınav kaygılarımızı hafifletmek yüzümüzü güldürdü. Vakit daralıyor oğlumda kızımda daha güvenle bakıyorlar önlerine. Teşekkür ediyoruz size İrem hocam. Tavsiye ederim herkese.

12-03-2022

Esma Barış

Sorunlarınıza çözüm arıyorsanız doğru adrestesiniz.

09-01-2022

Tülay B....

Merhaba, Tavsiye üzerine Moral Psikoloji merkezine geldik ve İrem hoca ile tanıştık. Oğlum 14 yaşını sürmekte ve ne olduğunu anlayamadığımız bir süreçle karşıkarşıya kalmıştık. Ergen çocuk anne babası olarak doğru iletişimi İrem hocamıza borçluyuz. Bize ve oğlumuza çok iyi geldiniz. Terapilerimiz devam ediyor, ailecek huzurluyuz. Çok teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız İrem hoca.

07-01-2022

Hüseyin K

Moral Psikoloji de İrem Hanım ve Erdim Bey; kendilerini psikoloji alanında kendilerini yetiştirmiş, yeni eğitimlerle de geliştirmeye devam eden, samimi tavırları ile sizinle ilgilenen psikologlardır. Psikolojik sorunlarınız için psikologa başvuru konusunda çok fazla geciktirmemenizi tavsiye ediyorum.

13-12-2021

Sena A.

Erdim hocayla bir tanıdık vasıtasıyla tanıştık. Kendisi tecrübeli insana insan olduğu için değer veren, anlamaya çalışan, işini severek yapan bir terapisttir. Benim takıntılarım vardı. Benim için hayat bitmişti. Şu an kendimi gayet iyi hissediyorum. Erdim bey bana emdr terapisi uyguluyor. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir terapisttir.

12-12-2021

N. K.

Gittikçe kötüleşen evliliğimde artık iyice çıkmaza girdiğimi doğru şekilde düşünemediğimi anlayınca psikolog arayışına girdim ve araştırmalarımdan sonra Erdim hocaya başvurdum. Erdim hocayla terapiye başladıktan sonra keşke daha önce gelseydim keşke bu kadar kendimi yıpratmasaydım dedim. Büyük değişim ve dönüşümler yaşadım hocamın da sayesinde.

12-12-2021

Yorum Yazabilirsiniz.