Evlilik ve Çift Terapisi

Aile ve çift terapisinde amaç, aile içinde ve çiftler arasında yaşanan zorlu ve sıkıntılı süreçlerin ele alınarak çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile üyelerinin sağlıklı yönde değişiminin ve gelişiminin sağlanmasıdır. Evli olan ya da olmayan çiftlerin karşılaştıkları sorunları ele alıp çözüme kavuşturmayı hedefleyen bir terapi modelidir. Örnek olarak; cinsel yaşamda karşılaşılan güçlükler, karşılıklı güven problemi, aldatma, ayrılma, boşanma gibi durumlar gösterilebilir.

Evlilik ve çiift terapisi ile konya da danışanlarımızın, hem aile içi ilişkileri düzenlenmesi hem de diğer insanlar ve durumlar ile ilişkilerin düzenlenmesi hedeflenmektedir.

Günümüzde artan sorunlu evlilikler boşanmalar ile sonuçlanabilmekte ve bu sürçte destek alınmadığında hem çiftler hem varsa çocuklar hemde çiftlerin aileleri zorlayıcı süreçler yaşayabilmektedir. Evlilikleri sorunlu olan ama boşanmak istemeyip bu sorunları çözerek evliliklerini devam ettirmek isteyen çiftler evlilik terapisine başvururlar.

Eşler eviliklerindeki sorunları ya kendi içlerinde yaşayıp daha da büyümesine engel olamamakta yada yakın çevreye anlatıp sorunların daha da karmaşık hale gelmesi ile aileler arası çatışmaya sebep olmaktadır. Evlilik ve aile terapisi bu süreçte destekleyen ve eşlerin birbirlerini anlamalarına yardımcı olmaktadır. Bazı durumlarda boşanmak gerekebilir ancak boşanma aşamasına gelmeden alınacak psikolojik destekler evlilikleri kurtarmada önemli rol oynayabilir, bazende boşanmak iki bireyin de sağlıklı şekilde hayatlarına devam edebilmeleri için zorunlu olabilmektedir.

Evliliğinizi sürdürmek istemiyor ve boşanmak istiyorsanız bu aşama da bile Evlilik Terapisi almanızı kesinlikle öneriyoruz. Konya Moral Psikoloji olarak evliliğiniz ve aile ailenizle ilgili destek almak istediğiniz süreçte profesyonel olarak yanınızda olacağız.